Власники більшості заміських будинків і котеджів стикаються з проблемою отримання якісної води для господарського споживання і питних потреб.
Багато людей до сих пір переконані, що чим глибше на їх території пробурена свердловина, тим вищою буде якість одержуваної з неї води, але це не зовсім так. Так, хлору тут точно не буде, а ось механічних домішок – хоч греблю гати! У воді з глибоких свердловин при аналізі виявляються і розчинена залізо, і висока жорсткість.
Що стосується дрібних “піщаних” свердловин або колодязів, то крім усього перерахованого вище, в їх воді будуть присутні найрізноманітніші забруднюючі речовини неорганічного і органічного походження, включаючи мікроорганізми. При використанні водопровідної або грунтової води також виникає необхідність боротися з мутностью, сторонніми присмаками і запахами.
Часто великою проблемою для жителів заміських будинків стає незвичний колір наявної води. Він може бути жовтуватим до бурого (присутність заліза) або червонуватим (присутність в грунті глини або інших компонентів). На кольоровість води може вплинути і стан водопровідних труб.
Сам по собі колір води не є небезпечним, адже існують допустимі норми вмісту того ж заліза. Але все одно, пити таку воду неприємно і не дуже-то хочеться. А ось те, що ми не можемо побачити неозброєним оком, набагато небезпечніше – мікроби і бактерії, токсичні і канцерогенні сполуки, нафтопродукти і токсичні метали.
Тому водопідготовка в котеджі або заміському будинку іноді може включати весь комплекс очищення води: механічне очищення, знезалізнення, пом’якшення, знезараження і тонку очистку води:
Механічні фільтри. Забезпечують грубу і тонку очистку води від механічних домішок: піщинок, мікроосколков труб, пластівців іржі або інших суспензій, які можуть виноситися зі свердловини або надходити з селищного водопроводу. Призначені для захисту сантехнічного обладнання та побутової техніки. Встановлені перед побутовими фільтрами подовжують їх ресурс. Після механічного фільтра вода для пиття не придатна – потрібно доочищення води.
Фільтри-пом’якшувачі. Призначені для пом’якшення води, зниження жорсткості і запобігання утворенню вапняного накипу в системах холодного і гарячого водопостачання, захисту водонагрівальних приладів (в тому числі пральних і посудомийних машин) і зменшення витрати мийних засобів. Крім того, жорсткість є причиною виникнення сухості і свербіння шкіри після душа.
Фільтри для видалення заліза. Видаляють розчинене і нерозчинені залізо з води, марганець, сірководень, вуглекислий газ, метан і неприємний запах. Перешкоджають утворенню жовтого нальоту на побутових приладах і сантехніці.
Фільтри для освітлення води. Покращують органолептичні показники води (смак, колір, запах). Видаляють з води іржу, пісок, каламутність, невеликі концентрації розчиненого заліза, а також органічні сполуки і хлоровмісні домішки. Перешкоджають фарбуванню і засмічення сантехніки і труб, а також утворення нальоту на побутових приладах і їх поломки.
Ультрафіолетові стерилізатори води. Призначені для знезараження води і знищення мікробіологічних забруднень за допомогою ультрафіолетового випромінювання. Ультрафіолетове випромінювання руйнує молекули ДНК в клітинах бактерій і мікроорганізмів, перешкоджає їх розмноженню. Метод стерилізації безконтактний, тому вода не змінює своїх фізичних, хімічних і смакових якостей.
Універсальні установки комплексної очистки води. Об’єднує в собі механічний самоочищається фільтр, обезжелезіватель і пом’якшувач води. Чи поліпшить якість води, видалить солі жорсткості, розчинене залізо, а також нерозчинені домішки.