• uk
вул. Ярослава Мудрого, 1a, с. Фурси,
Київська обл. Білоцерківський р-н
(0456) 33-88-17, (0456) 33-88-18
(050) 330-55-16, (068) 458-20-82

Опалення

Сучасні стандарти комфорту передбачають наявність в заміському будинку опалення та гарячої води. Автономна система опалення заміського будинку, котеджу є складним інженерно-технічним спорудженням, що вимагає ретельного підходу і грамотного розрахунку, а також уважного вивчення обладнання.

Це – той випадок, коли не треба економити на придбанні обладнання, яке потім дозволить значно більше заощадити на пальному.

Не можна довіряти монтаж опалення випадковим людям або пробувати самому. Хороша система принесе в дім відчуття комфорту і затишку. Аварії можуть надовго зіпсувати життя Вам і Вашим близьким.

Котельне обладнання може бути різним, як за типом палива, так і по постановці завдань, які потрібно вирішити в процесі експлуатації.

За типом палива котельне обладнання діляться на 5 типів:

  • на природному газі.
  • на рідкому паливі.
  • на твердому паливі.
  • на електриці.
  • на змішаному паливі. (Газ + електрика, дизель + електрика, тверде паливо + електрика, де електроопалення частіше використовується як резерв.)

За постановці завдань вибирається той вид котельного обладнання, який виявляється необхідним і достатнім для їх вирішення.

Наприклад, в невеликий будинок (100-150 м2), де підведено магістральний газ і є 1-3 точки водорозбору, досить встановити невеликий настінний двоконтурний котел, який забезпечить систему опалення теплоносієм та ГВП (систему гарячого водопостачання) гарячою водою.

Якщо ж будинок має площу 200 і більше квадратних метрів і точок водорозбору ГВП більше трьох, має сенс поставити одноконтурний котел і накопичувальний бойлер непрямого нагріву.

Коли кількість споживачів тепла в одному будинку збільшується з двох до трьох і більше, і в кожному потрібно своя температура з розкидом плюс-мінус два градуси,рекомендується ставити погодозалежної автоматику з можливістю регулювання декількома змішувальними групами.

Наприклад: потрібно приготування гарячої води і регулювання контурів опалення по поверхах або в різних крилах будівлі, а також контурів теплої підлоги, зимового саду та теплообмінника басейну. Застосування погодозалежної автоматики дає економію палива до 20-25%. Це особливо актуально коли немає можливості підвести магістральний газ і доводитися монтувати котельне обладнання на рідкому паливі, найчастіше на дизелі.

Не залежно від того, на якому виді палива працює котел, решта котельне обладнання не змінюється і складається зазвичай і наступних елементів: бойлери накопичувального типу, насосні групи, групи безпеки котла, групи безпеки бойлера, розширювальні баки, змішувальні групи з триходовими змішувачами, запірна арматура , розподільні гребінки або гідравлічні роздільники, контрольно-вимірювальна апаратура. Всі елементи, як правило використовуються з котлами на будь-якому виді палива, змінюється лише можливість регулювання та обслуговування системи.

Від помилок у підборі котельного устаткування Вас вбереже консультація у фахівця або професійно виконаний проект.

Контур гарячого водопостачання

Найбільший комфорт приготування гарячої води (більша кількість, постійна температура незалежно від різкої зміни витрат, більш висока температура) можливий тільки при установці накопичувального бойлера непрямого нагріву (проточні водонагрівачі задовольнять Ваші потреби в гарячій воді при наявності 1-3 точок водорозбору виключно для побутових потреб і вимагають великої витрати газу). При наявності рециркуляції вода буде із заданою Вами температурою навіть у найвіддаленіших точках розбору.

Ємність бойлера визначається точками розбору і кількістю проживають в будинку, слід також враховувати одночасність їх включення. Сучасні бойлери оснащені системами захисту від бактерій і корозії і покриті жароміцної емаллю.

Контур тепла підлога

Сучасні системи опалення немислимі без підлогового опалення (“теплі підлоги”). Воно приватно і захищено від пошкоджень, створюючи особливу комфортну обстановку в кімнаті. У бетонній стяжці підлоги під плитку (у дерева низька теплопровідність) укладаються нагрівальні елементи у вигляді труб з багатошарового поліетилену, металопластикові або мідні труби. Підлогове опалення управляється з пом.терморегулятора, який буде постійно підтримувати задану температуру в кожній кімнаті, що створює особливий мікроклімат в будинку і відчуття комфорту.

Суворі кліматичні умови нашої країни не дозволяють повністю замінити звичну систему опалення радіаторами підлогової, тому разом з підлоговим отпленія застосовуються звичайні радіатори.

Контур радіаторного опалення

Традиційне опалення радіаторами в нашому кліматі не може повністю бути замінено підлоговим опаленням, ці види опалення застосовуються в комплексі. Теплоносій від котла подається по трубах до радіаторів в кімнатах. Як видно з назви, цей нагрівальний елемент поширює тепло за допомогою випромінювання (хоча тут є і невелика частка конвекції – за допомогою нагрітого повітря), тобто в його конструкції важливим є величина поверхні теплообміну.

Радіатори бувають панельними (сталеві) і секційними з чавуну, алюмінію, комбіновані з алюмінію і сталі.

Сталеві і алюмінієві радіатори швидко прогріваються, є більш економічними в порівнянні з чавунними і більше підходять для автономної системи опалення.