• uk
вул. Ярослава Мудрого, 1a, с. Фурси,
Київська обл. Білоцерківський р-н
(0456) 33-88-17, (0456) 33-88-18
(050) 330-55-16, (068) 458-20-82

Буріння на воду

Регіон діяльності: Територія Українського кристалічного щита (УКЩ) та його схилів в межах Київської, Черкаської, Вінницької, Кіровоградської, Миколаївської, Вінницької, Рівненської, Хмельницької та Житомирської областей.

Підземні води – води, які знаходяться в товщах гірничих порід нижче поверхні  землі.

Гідрогеологічна  бурова свердловина – технічна споруда для дослідження і видобутку підземних прісних і мінеральних вод  господарсько питного водозабезпечення , комеційних і інших потреб юридичних та фізичних осіб  і населення.

Умови буріння експлуатаційних свердловин 
на підземні води в межах зазначеного  регіону діяльності.

 Сучасний екологічний стан довкілля  – високий рівень техногенного забруднення середовища (аварійні викиди на Чорнобильській АЕС , викиди промислових підприємств, широкомасштабне застосування хімічних препаратів в сільському господарстві та неспроможність існуючої системи переробки і утилізації відходів життєдіяльності населення)  привели до глобального забруднення поверхневих і близьких до поверхні підземних вод  радіонуклідами,  нітратами, гербіцидами та важкими металами  і,  як результат, невідповідність їх  вимогам ДСТУ 7525:2014 „Вода питна”.

Це стало причиною виключення в ряді регіонів ( північна-східна частина Київської області)  , використання підземних вод двох перших від поверхні водоносних горизонтів для  господарсько-питного водопостачання.

 Тут для цілей централізованого та автономного водопостачання підприємств та населення необхідно використовувати водоносні горизонти в палеогенових (P2 bc; Р2 kn), крейдяних (K2sm – K2t) і юрських (J2bj) відкладах, що залягають відповідно на глибинах 100-250 м.

 В районі м. Києва та Київської області  безсистемне буріння експлуатаційних свердловин на воду за останні 8-10 років зумовило виснаження та забруднення підземних вод перших 2-х (місцями 3-х) від поверхні водоносних горизонтів. Придатними для питного водопостачання в даний час є водоносні горизонти лише в крейдяних (K2sm) і юрських (J2bj) відкладах, що залягають відповідно на глибинах 120-250 м.

В межах Лівобережжя Київської області (східний схил УКЩ) техногенному забрудненню піддалися лише водоносні горизонти в четвертинних відкладах. Тому  для водопостачання необхідно використовувати нижче залягаючі водоносні горизонти в неогенових (N2, N1np) і палеогенових відкладеннях (Р2bc), що залягають відповідно на глибинах 60-150 м.

Південна частина Київської області, Черкаська, Вінницька, Житомирська та східні частини Рівненської і Хмельницької областей характеризується острівним розвитком водоносних горизонтів в четвертинних осадових відкладах та відкладах неоген-палеогену і повсюдним розповсюдженням тріщинних вод кристалічних порід докембрію.  Тут для цілей  водопостачання необхідно використовувати (при наявності в геологічних розрізах) водоносні горизонти в неогенових (N2, N1np) і палеогенових відкладеннях (Р2bc), що залягають відповідно на глибинах 30-60 м та тріщинні води  кристалічних порід докембрію з заглибленням в кристалічні породи в залежності від водопроявів до 100м

Виходячи з гідрогеологічних умов регіону діяльності та керуючись необхідністю захисту від подальшого забруднення підземних вод, при бурінні артезіанських свердловин  для цілей гоподарсько-питного  водопостачання,  конструкція свердловин повинна передбачати  надійну гідравлічну ізоляцію використовуваного водоносного горизонту від забруднених поверхневих вод та забруднених вод вище лежачих водоносних горизонтів.  Це досягається шляхом перекриття цих горизонтів обсадними колонами та цементацією колон. Кількість колон і обсяги цементації визначається в кожному конкретному випадку в залежності від геологічного розрізу. 

Для якісного виконання завдань і виходячи з параметрів та призначення свердловини використовуються сертифіковані:

  • сталеві обсадні труби діаметрів від 426 мм до 127 мм;
  • експлуатаційні та фільтрові колони з харчового пластику (нПВХ, ПВХ-У-SBF), виробництва Румунія, Україна, Німеччина,  – діаметрів 125, 140, 160, 190 мм.
  • тампонажний цемент М500

Орієнтовна ціна погонного метра готової до експлуатації свердловини:

В залежності від собівартості конструктивних елементів ціна погонного метра готової до експлуатації свердловини змінюється – від 550 до 780 грн.

Промислові свердловини і свердловини з великим дебетом, ціна погонного метра готової до експлуатації свердловини – від 1800 грн.

Гарантійні зобов’язання експлуатаційних параметрів свердловини – 5 років